ZABIEGI MEDYCYNY ESTETYCZNEJ

PEELINGI
Wskazaniami do peelingów lekarskich są przed wszystkim zmiany pigmentacyjne (przebarwienia, nierówny koloryt skóry), drobne blizny zanikowe, łojotok oraz poprawa jakości skóry – działanie antyaging na drobne zmarszczki.
Rodzaj zabiegu oraz schemat (ilość i częstotliwość zabiegów) dobierany jest indywidualnie, po wizycie konsultacyjnej.
Wykonujemy następujące peelingi lekarskie:
1. Yellow peel,
2. Mandel Peel,
3.  Maska glikolowa.
4.  Enerpeel General Topics:
– Enerpeel EL,
– Enerpeel MA (migdałowy),
– Enerpeel PA (pirogronowy)
5.  Mesoestetic:
– Cosmelan,   wskazania- plamy o podłożu hormonalnym (melasma). Może być wykonywany o każdej porze roku. Odpowiedni dla każdego fototypu skóry.

TOKSYNY BOTULINOWE
Toksyna botulinowa – stosowana jest do unieruchomienia tkanek mięśniowych w celach p/zmarszczkowych oraz do leczenia nadpotliwości (pachy, stopy).
W gabinecie dysponujemy preparatami toksyny botulinowej typu A-Botox, Vistabel, Azzalure.
Wskazania:
Preparat ten przeznaczony jest dla osób, które chcą pozbyć się zmarszczek głównie w górnej części twarzy, czyli zmarszczek mimicznych. Są to zmarszczki, które występują często już u bardzo młodych osób, ponieważ związane są z żywą mimiką twarzy.
W przypadku zmarszczek bardzo głębokich i mocno utrwalonych może zaistnieć konieczność uzupełnienia zabiegu przez wypełnienie zmarszczek kwasem hialuronowym.
Toksyna botulinowa jest szeroko stosowana w usuwaniu zmarszczek:
– między brwiami (zmarszczki “lwie”, okolica gładzizny czoła),
– poprzecznych czoła,
– wokół oczu (kurze łapki),
– innych: powieki dolnej, wokół ust, na brodzie, szyi;
W dermatologii, obok zastosowania botoxu do wygładzania zmarszczek, stosuje się go do leczenia nadpotliwości dłoni, stóp i pach
KWAS HIALURONOWY
Kwas Hialuronowy to  naturalny i bezpieczny sposób na dobry wygląd i świetną skórę.
Kwas hialuronowy,  występuje w skórze każdego człowieka. Jego zadaniem jest utrzymanie właściwego poziomu nawilżenia i jędrności skóry, wiąże wodę w naskórku. W młodej skórze kwasu hialuronowego jest pod dostatkiem, co gwarantuje jej sprężystość i brak zmarszczek.
Niestety, wraz z upływem czasu jego zawartość stopniowo zmniejsza się, wskutek czego skóra wysusza się, staje się delikatna, pojawiają się pierwsze zmarszczki, tkanki coraz bardziej wiotczeją, a policzki zapadają się.
W naszym gabinecie stosujemy ŻeleTEOSYAL®, które w sposób naturalny zmniejszają oznaki starzenia skóry, nie wpływając na indywidualną mimikę i wyraz twarzy.
Rezultaty są widoczne natychmiast, a kuracja nie ma wpływu na funkcjonowanie tuż po zabiegu. Jędrność, elastyczność i napięcie skóry zostają przywrócone w sposób naturalny.
Zastosowanie:
– wypełnianie zapadniętych policzków i łagodzenie  konturów  twarzy
– wypełnianie zmarszczek i drobnych bruzd
– powiększanie i przemodelowanie kształtu ust, jednocześnie nawilżając i ujędrniając ich delikatny naskórek
– ożywia i poprawia koloryt cery
– zapobiega powstawaniu zmarszczek i drobnych bruzd, nawet w okolicach ciała o najdelikatniejszej skórze, takich jak szyja i dekolt.

ZABIEGI LASEREM
Zabiegi Laserem frakcyjnym CO2 – resurfacing laserowy
Laser frakcyjny CO2 emituje podczas jednego impulsu liczne mikrowiązki światła laserowego, które wypalają w skórze liczne mikrokolumienki obejmujące warstwę naskórka i skóry właściwej. Impulsy laserowe emitowane są w obrębie skóry w bliskim sąsiedztwie, tworząc siatkę. Jest to planowe mikrouszkodzenie skóry, które pobudza otaczającą zdrową tkankę do regeneracji. Uzyskuje się przez to lepszą, zdrową, odnowiona tkankę. Odnowa następuje w stosunkowo krótkim czasie (w ciągu kilku dni).
Wskazania do zabiegu i korzyści
resurfacing laserowy – zabieg przy skórach wiotkich, z obecnością zmarszczek i innymi cechami starzenia wywołanego promieniowaniem UV, celem poprawy struktury i jakości skóry twarzy, szyi, dekoltu, grzbietów rąk, elastyczności skóry wokół oczu, wokół ust, rozszerzone pory skórne, blizny potrądzikowe
Jak wygląda zabieg?
Przygotowaniem do zabiegu jest znieczulenie.
Zazwyczaj zabieg wymaga znieczulenia kremem Emla ok. 30-60 min przed zabiegiem.

Rezultaty zabiegu
Gojenie skóry bezpośrednio po zabiegu trwa około tygodnia. Jednakże proces regeneracji skóry trwa dłużej i dlatego ostateczne rezultaty widoczne są po ok.6 tygodniach. Można wtedy wykonać kolejną procedurę lub inne zabiegi dermatologii estetycznej.

Ilość zabiegów
W zależności od stopnia zaawansowania starzenia skóry, wieku pacjenta, głębokości zmarszczek, porów i blizn potrądzikowych liczba koniecznych zabiegów może wahać się od 1 do 5.
Już po jednym zabiegu widać poprawę stanu skóry.
Efekt zabiegu w przypadku zmarszczek utrzymuje się zwykle kilka lat, a w przypadku blizn jest trwały.
Przeciwwskazania do zabiegu
– ciąża i karmienie piersią
– terapia doustna retinoidami
– aktywna infekcja bakteryjna lub wirusowa na skórze
– nowotwory skóry
– fotodermatozy
– przewlekłe zapalne dermatozy (łuszczyca, atopowe zapalenie skóry, liszaj płaski)
– okres do 4 tygodni od wypełnienia zmarszczek kwasem hialuronowym
– okres do 12 tygodni od wypełnienia skóry kwasem polimlekowym (Sculptra)
– skóra opalona
– peelingi chemiczne
– tendencja do tworzenia się bliznowców
Skóra po zabiegu
Bezpośrednio po zabiegu skóra poddana terapii jest obrzęknięta, zaczerwieniona, mocno rozgrzana, czasami widać delikatne sączenie płynu tkankowego i krwi.
Zabieg poprzedzony jest wizytą lekarską w gabinecie, celem określenia wskazań, przeciwskazań oraz wyjaśnienia przebiegu zabiegu i dalszych zaleceń pozabiegowych.
DERMAPEN / MEZOTERAPIA
Rewolucyjne rozwiązanie w mezoterapii.

DERMAPEN® jest urządzeniem umożliwiającym wykonanie mezoterapii  z użyciem preparatów wprowadzanych precyzyjnie na odpowiednie zaprogramowane głębokości. Urządzenie produkowane jest w Australii.
Dysponujemy najnowszym modelem III generacji.
Wskazania do zabiegu:
odmłodzenie, odświeżenie skóry twarzy, dekoltu, szyi, rąk, odświeżenie skóry, poprawa jakości, zniwelowanie wiotkości skóry, mezoterapia skóry wokół oczu, mezoterapia skóry głowy (łysienie typu męskiego, wypadanie włosów), blizny potrądzikowe, blizny przerostowe, pozabiegowe
Zalety DERMAPEN®:
– krótki czas zabiegu
– automatyczna kontrola głębokości iniekcji
– mniejszy ból i większy komfort zabiegu dla pacjenta
– krótszy czas rekonwalescencji
– łatwość obsługi
– sterylność zabiegu (wymienne igły)
– efektywność cenowa zabiegu

Mezoterapię wykonujemy  również w tradycyjny sposób, używając igły i strzykawki, ale DERMAPEN jest stworzony w ten sposób, by powikłania były jak najmniejsze a komfort zabiegu jak najlepszy.   DERMAPEN® pozwala na wprowadzanie substancji czynnych w głąb skóry, które oparte jest na zasadzie automatycznego nakłuwania skóry przy pomocy pulsujących igieł. Funkcja automatycznego nakłuwania skóry zastosowana w DERMAPEN® zwiększa efektywność zabiegów poprzez podniesienie stopnia przenikania substancji czynnych w skórę, jednocześnie redukując do minimum ból i dyskomfort pacjentów. Igły używane w dermapenie są jednorazowe.